TC Kimlik No İle SSK, SGK, GSS Sorgulama

Eski dönemlerde sigorta kurumuna gitmeden herhangi bir bilgiye ulaşmak mümkün değildi. Ancak gelişen teknoloji hizmetleri sayesinde, bugün internet üzerinden TC Kimlik No İle SSK SGK GSS Sorgulama, hızlı ve rahatlıkla yapılabilmektedir. Peki, SSK SGK GSS Sorgulama neden gereklidir? Şöyle ki, işverenler bazen prim ödemelerini geç yatırır veya yatırdım göstererek hiç yatırmamış olabilir. Kişilerin emekliliğe hak kazanabilmeleri için, belli bir gün sayısı ve prim ödemesi zorunlu olduğundan dolayı, çalışanlar yeri geldiğinde haklarını aramaları için prim ödemelerini kontrol altına almalıdır.

Emeklilik yaşı geldiğinde, 20-30 sene önceki çalıştığınız firma kapanmış olabilir veya ulaşmanız mümkün olmayabilir. Dolayısıyla hak talep edeceğiniz bir şahıs bulamayabilirsiniz. Bu durumun sonucunda emekli olabilmek için ya yüksek meblağlar öder ya da durumunuz müsait değilse ödeyemez ve emekli olamazsınız. Bu gibi durumları önlemek amacıyla devlet tarafından geliştirilen TC Kimlik No İle SSK SGK GSS Sorgulama alanları, çalışanların kendi adlarına her türlü bilgiye ulaşarak emekliliklerini garanti altına almak adına önlem amaçlı tasarlanmıştır.

Bu alanlar üzerinden öğrenebileceğiniz bilgiler, SSK prim borcu, SGK sorgulama ve borcu, 4/A 4/B 4/C grubu hizmet dökümü, hizmet dökümü sorgulama, GSS borcu sorgulama ve primleri öğrenme gibi bilgilere kolayca erişmeniz mümkündür. Yapmanız gereken sadece TC kimlik no ile veya sizse en yakın PTT şubesinden alacağınız e-devlet şifresini kullanarak adınıza ait hizmet dökümüne ulaşabilirsiniz.

TC Kimlik numarası ile sorgulama yapabilmek için burayı kullanabilirsiniz.

TC Kimlik No İle SSK, SGK, GSS Sorgulama” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir