SSK İşe Giriş ve Sigorta Başlangıç Tarihi Sorgulama

Yasalar gereği işe başladığınız gün itibari ile ödemesi yapılaması gereken SSK, eğer 1 hafta veya birkaç gün geç ödeme başlatıldığında bu durum sizin SSK gün sayınızda azalma olması ve hakkınızın yendiği anlamına gelir. Bununla birlikte İş başlangıç tarihi ile SSK başlangıcını karşılaştırmak istiyor ve işe ilk başladığınız tarih hakkında kesin bir bilgi hatırlamıyorsanız, bu durumunda SSK Sorgulaması yaparak istediğiniz bilgilere ulaşmak mümkün olacaktır.

Aynı zamanda SSK Sorgulama ile işveren tarafından Sigorta Primleri düzenli olarak ödenip, ödenmediğinin takibi rahatlıkla yapılarak, verdiğiniz emeklerin boşa girmemesini sağlayabilirsiniz. Emeklilik yaşınız dolduğunda, bilindiği gibi 1 gün eksiğiniz olsa dahi emekli olmanız mümkün değildir. Bu sebeple yapacağınız SSK İşe Giriş ve Sigorta Başlangıç Tarihi Sorgulaması, sizlerin iler ki yıllarda hakkınızın yenmemesi ve emekliliğim doldu derken hüsrana uğramamanız için önlem amaçlı yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamayı kişiler ilk işe başladığında ve her ay düzenli olarak SSK Sorgulamasını yaparak, Sigortalarının ödendiğinden emin olmalıdırlar.

Daha öncede belirtiğimiz gibi TC Kimlik No ile SSK Sorgulama üzerinden işe giriş ve başlangıç tarihinizi öğrenebilir ve eğer işvereniniz sigortanızı ödüyorum dediği halde ödemelerde aksaklık yapıyor ve hakkınıza geçiyor ise o zaman SSK Kurumuna giderek şirket bilgilerini verip, şikayette bulunmalısınız. Bu doğrultuda devlet sizin hakkınızı korumak amaçlı SSK görevlilerini, çalışmış olduğunuz şirkete yönlendirerek cezai işlem başlatacaktır.

SSK işe giriş ve sigorta başlangıç bilgilerini öğrenmek için burayı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir