Şifresiz SSK Sorgulama

Gelişen teknoloji hizmetlerinden faydalanan SSK sistemi, geliştirdiği internet sistemi sayesinde bizlere oldukça kolaylık sağlamış durumdadır. İşveren tarafından yapılan sağlık sigortasının primleri ödenmediği takdirde, devletin uyarlamış olduğu, otomatik bir sistem ile GSS tarafından kişiler sigortalanır. Bu durum SSK primlerinizin yatması gerektiği dönemde yatmamış olup, GSS tarafından sigortalanmanız halinde ileri dönemde kişilere sağlık masrafı olarak karşılarına çıkmaktadır. Bu gibi durumları önlemek adına kurulan sistemde kişiler şifresiz SSK sorgulama yapabilmektedir.

Yani şifresiz SSK sorgulama alanına giriş yaptığınızda, TC kimlik bilgilerinizi girmeniz halinde, SSK hizmet dökümü karşınıza gelecektir. Böylece işveren tarafından hangi tarihlerde prim ödemeleriniz yapılmış, hangi tarihlerde yapılmamış kolaylıkla görebileceksiniz. Bu doğrultuda işvereni uyarabilir, prim ödemeleriniz hala yatırılmadıysa, SSK müdürlüğüne dilekçe ile şirketinizi şikayet edebilirsiniz. Yetkililer tarafından incelemeye alınan şirket, gerekli görüldüğü takdirde cezai işlem uygulanacaktır. Ayrıca işvereninizin size ödemediği prim günleri de bu şekilde devlet tarafından ödenmesi mecbur kılınacaktır. Prim ödemelerinizin aksamasından dolayı, haberiniz bile olmadan girmiş olduğunuz zorunlu sağlık sigortası kapsamı, olası bir hastalık durumunda hastanelerin sizden para talep etmesi ve yazılan ilaçların ücretli kapsamında olmasına sebep olacaktır.

Girmiş olduğunuz zorunlu sağlık sigorta kapsamı içinde ayrıca para ödemesi yapmanız gerekecektir. Birkaç dakikanızı ayırarak kolayca yapacağınız şifresiz SSK sorgulama ile prim ödemelerinizi kontrol etmeniz, sizlerin ayrıca para ödemenizi ve emekliliğinizin gecikmesini engelleyen bir önlem olduğunu unutmayın.

Şifresiz SSK sorgulama yapabilmek için burayı kullanabilirsiniz.

Şifresiz SSK Sorgulama” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir