SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

SGK dahilinde çalışan kişiler, 4/A 4/B 4/C gibi alan grupları kapsamında çalışmalarına devam etmektedir. SGK bünyesinde çalışıp, emekliliğe hak kazanmış kişiler, emeklilikten sonra tekrar çalışmak istemeleri doğrultusunda, emeklilik maaşlarında kesinti meydana gelmektedir. 4/B kapsamında çalışan kesim, emeklilikten sonra çalışmak istediklerinde, yeniden prim ödeme zorunluluğu bulunmaktadır. 4/C grubu ile anlaşmalı kişiler, taşeron firmaların işçileri özelleşmeye gidildiğinde, kadrosuz geçici personel kapsamına girmektedir. 4/C grubu memurları, İşveren tarafından geçici personel olarak gösterilebilir ve iş giriş, çıkış gösterilerek SSK ödemelerinde aksaklık yapabilmektedirler. Bu bağlamda 4/C grubu çalışanları düzenli olarak SGK Hizmet Dökümü Sorgulama yaparak, prim ödemelerinin yatırılıp, yatırılmadığını kontrol altında tutmalıdırlar.

Aynı zamanda 4/C kapsamında çalışan kişiler, diğer emekli gruplarına oranla, emekli oldukları zaman daha az prim ödemesi alırlar. Bununla birlikte internet üzerinden TC kimlik kayıt bilgileriniz doğrultusunda SGK Hizmet Dökümü Sorgulaması, kolaylıkla yapılabilmekte ve prim ödemeleri kontrol altına alınabilmektedir. Aynı zamanda e-devlet şifresini kullanarak da SGK Hizmet Dökümü Sorgulama yapılabilmektedir. Eğer e-devlet şifreniz yok ise, en yakın postaneden 1-2tl karşılığında kolaylıkla almanız mümkündür.

E-devlet şifresini kullanarak 4/A 4/B 4/C SGK Hizmet Dökümü Sorgulamaları da yapılabilmektedir. Ancak SGK hizmet dökümü bilgilerine ulaşmak için karşınıza çıkan ekrana kimlik bilgilerinizi doğru girmeniz gereklidir. Bu doğrultuda hizmet dökümüne ulaşabilir ve pirim ödemeleriniz ile prim borçlarınızı detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

SGK Hizmet dökümü sorgulaması yapabilmek için burayı kullanabilirsiniz.

SGK Hizmet Dökümü Sorgulama” üzerine 2 düşünce

  1. admin Yazar

   Hasan Bey yazıda bağlantı var, o bağlantıdan sorgulama yapabilirsiniz.

   Saygılarımızla.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir