İsimle SSK Sorgulama

E-devlet şifresi ile daha uzun süren SSK Sorgulaması, daha pratik bir yöntem tercih ederek, İsimle SSK Sorgulaması yapabilirsiniz. Bilindiği gibi bazı işverenler, sigorta başlangıcını yaptım dediği halde bazen 1 hafta sonra bazen de aylar sonra sigorta başlangıcınızı yapabilmektedir. Bu duruma örnek olarak yaşanmış birçok olay ve mağdur olan sayısız kişi vardır. Sizlerde emekliliğinizi beklerken mağdur olmamak için gerekirse her ay düzenli olarak sigorta ödeminizin yapılıp yapılmadığını kontrol etmelisiniz.

Bir kaç dakikanızı ayırarak öğreneceğiniz bilgi, yıllar sonra sizi büyük meblağları ödenmekten kurtaracağını unutmayın. Örnek olarak işe giriş tarihiniz 2 Temmuz ise sigorta başlangıç tarihiniz de 2 Temmuz olmalıdır. Bu bağlamda her ayın 2.günü sigortanız ödenmelidir. Eğer şirketin sigorta ödeme günü ayın 15.gününe denk geliyorsa arada fark fazla yatırılarak kesinlikle ödenmelidir. SSK sorgulamasında TC ve yabancı uyruklu kişiler için ayrı buton bulunmaktadır. TC kısmından giriş yaparak, kimlik bilgileriniz dahilinde İsimle SSK Sorgulaması çok basit şekilde yapılarak hizmet dökümüne ulaşabilirsiniz.

Bu uygulama ücretsiz olduğundan dolayı aklınıza bir şey takıldığında tekrar kontrol etmeniz mümkündür. SSK prim ödemelerini iş başlangıç tarihinizle karşılaştırdığınız zaman, primin doğru yatıp yatmadığını kolayca anlamış olursunuz. Aynı zamanda bünyesinde olduğunuz çalışma grubu, 4/A 4/B 4/C 4/D grubu ise hizmet dökümünün incelemesini rahatlıkla yapmanız mümkündür. Herkesin hayatında geçiş dönemi olan iş değişiklikleri esnasında çoğu kişinin SSK Sorgulama aklına bile gelmez. Ancak yaşlılığınızı garanti altına almak istiyorsanız 3-4 dakikanızı ayırarak İsimle SSK Sorgulaması yapıp, prim ödemelerinizi kontrol altında tutmalısınız.

İsimle SSK sorgulama yapabilmek için burayı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir