Bağkur Borç Sorgulama

E-devlet üzerinden yapılan BAĞKUR prim borç sorgulamaları, SSK üzerinden sorgulaması da yapılabilmektedir. Şifre kullanmadan da yapılabilen BAĞKUR Borç Sorgulama, kişilerin prim ödemelerinin rutin şekilde yatıp yatmadığının kontrolünün sağlandığı alandır. İşveren tarafından ödenmeyen BAĞKUR primi, zaman içinde birikir ve siz fark etmediğiniz takdirde emekliliğinizin önünde büyük bir engel olarak iler ki dönemlerde önünüze çıkar. Prim ödemeleri kademeli olup, hangi kademeden priminizin yatması gerektiğini öğrenerek, bu doğrultudan yola çıkıp, BAĞKUR Borç Sorgulaması yapmak bir bakımı mecburidir.

Kişilerin kontrolünü sağlamadığı borç sorgulamalar, emeklilik yaşı geldiğinde büyük meblağlar karşılaşarak emekliliğin ertelenmesine sebep olur. Emekli olabilmek için, doldurulması gereken iş gününüzden 1 gün eksik olsa dahi emekli olunmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek olduğu gibi, bazı firmalar tarafından çalışanlarının, prim ödemelerinin yapılmadığı da bir gerçektir. Bu sebeple her zaman genç olamayacağınızı ve yaşlılığınızı düşünerek, BAĞKUR Borç Sorgulamaları aksatılmadan düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Eğer e-devlet üzerinden kontrol sağlayacaksanız, mevcut şifreniz ile e-devlete giriş yaptıktan sonra, BAĞKUR Borç Sorgulama kısmından istediğiniz bilgilere ulaşmanız mümkündür. Bununla birlikte SSK üzerinden kontrol etmek isterseniz de, 4/B sigortalı ödemeleri ve BAĞKUR geçmiş dönem borçları, bölümüne tıklayarak yine hizmet dökümüne ulaşmanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda karşınıza gelen borç sorgulama ekranında, borç sayısı, tescil durumu, ödemeler gibi bilgilere de ulaşabileceksiniz. Yapmış olduğunuz kontroller sayesinde işverenlerin, hakkınıza geçmesine engel olabileceksiniz.

Bağkur borç sorgulama işlemi için burayı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir